Eğitim Koçluğu

Kurucumuz ve sınıf öğretmenleri tarafından, her hafta sınıf toplantıları yapılır. Deneme sınavları ve sınıf toplantılarından elde edilen bilgiler; velilerimizle yılda en az 3 defa gerçekleştirilen, birebir veli görüşmelerinde paylaşılarak değerlendirilir. Detaylı öğrenci takip yazılımımız sayesinde öğrencilerimize bireysel gelişim koçluğuyla sürekli destek verilir. Üniversiteler, meslekler ve bölümlerle ilgili öğrencilerimizin bilgi edinmesi ve bilinçlenmesi eğitim programımızın en can alıcı aşamalarından biridir. Bu doğrultuda öğrenci ve velilerimize; sınav öncesi ve sonrasında, alanında uzman öğretmenlerimiz rehberlik etmektedir.

Öğrencilerimize her hafta takip raporları hazırlatılarak, bu raporlar sayesinde; derslere ve özel yaşantısına ayırdığı zaman, uyku düzeni, evde zamanını nasıl geçirdiği gibi konular değerlendirilerek ders bazında haftalık çalışma saatleri planlanmakta ve zamanını düzgün kullanması öğretilmektedir.

Sınava hazırlık dönemi boyunca; öğrenciler için öncelikle yapılması gereken şey, temel motivasyon ve kaygı yapılarını belirlemektir. Bu sorunlarla ilgili yapılacak çalışmalar da doğal olarak bu ön bilginin üstüne kurulabilecektir. Önemli ve öncelikli olan şey; bir sorunu, sorun olmadan çözüme kavuşturmaktır.