Oğuzhan Topcu Anadolu Lisesi ve Birebir Eğitim Kurs Tarih zümresi olarak; Atatürk İlke ve İnkılapları doğrultusunda, Türkiye Cumhuriyeti ‘nin çağdaş, demokratik, laik bir devlet olarak bölünmez bir bütün olduğunu çocuklarımıza öğretmek ve bu yolu izlerken tarih dersi kazanımlarında toplumsal dayanışmayı, milli birlik ve beraberlik duygusunu geliştirmeyi, ülkemizin hedefleri doğrultusunda hareket etmemizi sağlayan bilgi ve kabiliyetleri, çocuklarımıza kazandırmak amacındayız.

Bu bilgilerin öğrenilmesi ve sınanması aşamasında; karşımıza üniversite giriş sınavlarında, iki aşamalı olarak toplamda 26 tarih sorusu çıkmaktadır. Birinci aşamada; öğrencilerimizin (sınav süresi ve soru sayısı da dikkate alınacak) hızlı okuma, anlama ve değerlendirme becerilerinin de ön plana çıktığı yorum gücünü ölçen sorularla karşılaşmaktayız. İkinci aşamada ise soruların tamamı öğrencilerimizin bilgi düzeyini ve birikimlerini ölçmektedir.

Yeni sınav sisteminde soru sayıları ve ders bazında puanlamalar yeniden belirlenmiş, tarih soruları sınav neticesini belirlemede, daha etkili ve önemli bir duruma gelmiştir. Biz de Birebir Eğitim Kurs olarak öğrencilerimizde bu bilincin oluşması ve bilgi birikiminin kazanılması konusunda, hassasiyetle tüm gayretimizi göstermekteyiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir