Yenilenen sınav sistemi ile geometri bölümünün önemi ciddi oranda arttı.

YKS sınavının TYT bölümünde, geometri sorularının 9. Ve 10. Sınıf müfredatından, AYT’nin ise 11. Ve 12. sınıf müfredatından hazırlandığını görüyoruz. Her iki alanın da soruları belirli bir kurguya sahip olmakla birlikte, özellikle TYT kısmındaki sorular günlük hayatta ilişkilendiriliyor. Bu sorular; çoğu zaman birkaç kazanımla analiz gerektiren sorulardan oluşuyor

Birebir Eğitim Kurs matematik zümresi olarak; sınavda öğrencilerin karşılaştığı soruları incelediğimizde, öğrencilerin mutlaka geometri dersinin konularıyla ilgili teorik bilgi ve kurallara hakim olması gerektiğini düşünüyoruz. Sınavda sorulan sorular, günlük hayatla ilişkilendirilse de öğrencilerin, teorik bilgilerini şekil üzerine aktarıp soruyu çözmesi gerekiyor.

Son yıllarda, matematik bölümünde belirleyici alanın geometri olmasından dolayı, Birebir Eğitim Kurs matematik zümresi olarak; geometri bölümünde öğrencilerimizin bilgi birikimlerini tamamlamak, bu bilgileri pekiştirmeleri için ödevlerle desteklemek ve öğrencilerimizin kazanımlarını ölçmek için, düzenli sınavlarla disiplinli bir çalışma temposu içerisindeyiz. Bilgi düzeyi ne olursa olsun öğrencilerimizi daha başarılı hale getirmek için en ince detayı düşünerek yolumuza devam ediyor ve tüm öğrencilerimize başarılar diliyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir